TV-guide

Danske film, danske serier og udsendelser om danske skuespillere, som vises på TV de kommende dage.
Tirsdag 31-3-2020
06:35 - 07:55 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More Hits]
13:00 - 14:29 Far til fire i solen [Viasat Film Premiere]
15:00 - 16:24 Den skyldige [Viasat Film Premiere]
16:40 - 18:35 Min søsters børn på bryllupsrejse [TV2 Charlie]
17:00 - 17:25 Klovn [TV2 ZULU]
17:25 - 17:50 Klovn [TV2 ZULU]
Onsdag 1-4-2020
04:55 - 06:25 Selvhenter [C More First]
07:00 - 08:24 Den skyldige [Viasat Film Premiere]
09:00 - 10:29 Far til fire i solen [Viasat Film Premiere]
13:10 - 14:25 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More First]
15:50 - 17:25 Adam og Eva [C More First]
16:45 - 17:10 Klovn [TV2 ZULU]
17:00 - 18:40 Min søsters børn vælter byen [TV2 Charlie]
17:10 - 17:35 Klovn [TV2 ZULU]
Torsdag 2-4-2020
13:35 - 15:05 Selvhenter [C More Stars]
15:05 - 16:20 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More Stars]
16:50 - 18:40 Min søsters børn når de er værst [TV2 Charlie]
16:50 - 17:15 Klovn [TV2 ZULU]
17:15 - 17:40 Klovn [TV2 ZULU]
20:00 - 21:30 Soldaterkammerater på bjørnetjeneste [TV2 Charlie]
Fredag 3-4-2020
10:20 - 11:35 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More Hits]
16:35 - 18:05 Sjov i gaden [TV2 Charlie]
16:55 - 18:30 Adam og Eva [C More Hits]
17:00 - 17:25 Klovn [TV2 ZULU]
17:25 - 17:50 Klovn [TV2 ZULU]
18:00 - 18:25 Huset på Christianshavn [DR2]
18:25 - 18:50 Huset på Christianshavn [DR2]
18:50 - 19:15 Huset på Christianshavn [DR2]
19:15 - 19:35 Huset på Christianshavn [DR2]
19:35 - 20:00 Huset på Christianshavn [DR2]
20:00 - 22:15 Dommeren [DR2]
20:00 - 21:55 Olsen-banden på sporet [TV2]
20:15 - 20:55 Lærkevej [TV2 FRI]
20:55 - 21:45 Lærkevej [TV2 FRI]
Lørdag 4-4-2020
09:05 - 10:20 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More First]
12:10 - 13:40 Selvhenter [C More First]
14:30 - 15:40 Kaj Munk [DR2]
15:40 - 17:00 Kaj Munk [DR2]
16:05 - 17:55 Olsen-banden på sporet [TV2]
19:07 - 21:00 Anja og Viktor - Brændende kærlighed [Kanal 5]
19:55 - 20:50 Badehotellet [TV2]
20:00 - 21:50 Kollektivet [DR2]
21:00 - 23:07 Cocktail [Kanal 4]
Søndag 5-4-2020
12:30 - 13:20 Badehotellet [TV2]
13:55 - 15:25 Selvhenter [C More Stars]
16:15 - 17:05 Rita [TV2]
17:05 - 17:55 Rita [TV2]
20:00 - 21:00 Når støvet har lagt sig [DR1]
20:50 - 21:45 Sommerdahl [TV2 Charlie]
21:45 - 23:10 Sønnen fra Amerika [TV2 Charlie]
23:10 - 00:50 Hold da helt ferie [TV2 Charlie]
Mandag 6-4-2020
06:50 - 08:25 Adam og Eva [C More First]
15:40 - 16:55 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More Stars]
16:55 - 18:35 Mig og min lillebror [TV2 Charlie]
17:00 - 17:30 Klovn [TV2 ZULU]
17:30 - 18:05 Klovn [TV2 ZULU]
20:40 - 22:25 Pigen og pressefotografen [TV2 Charlie]
22:25 - 23:15 Sommerdahl [TV2 Charlie]
23:40 - 00:40 Når støvet har lagt sig [DR2]
Tirsdag 7-4-2020
16:50 - 18:40 Mig og min lillebror og storsmuglerne [TV2 Charlie]
16:50 - 17:20 Klovn [TV2 ZULU]
17:20 - 17:50 Klovn [TV2 ZULU]
20:40 - 22:05 Det støver stadig [TV2 Charlie]
Onsdag 8-4-2020
07:30 - 08:45 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More Hits]
09:45 - 11:20 Adam og Eva [C More Stars]
16:50 - 18:20 Skønheden og udyret [C More Stars]
16:55 - 18:30 Mig og min lillebror og Bølle [TV2 Charlie]
17:05 - 17:35 Klovn [TV2 ZULU]
17:35 - 18:05 Klovn [TV2 ZULU]
20:00 - 21:30 Selvhenter [C More Stars]
20:40 - 22:20 Støv for alle pengene [TV2 Charlie]
21:00 - 23:07 Cocktail [Kanal 4]
21:00 - 23:01 Dronningen [Viasat Film Premiere]
02:50 - 04:51 Dronningen [Viasat Film Premiere]
Torsdag 9-4-2020
10:35 - 12:05 Skønheden og udyret [C More First]
16:10 - 17:40 Sømænd og svigermødre [TV2 Charlie]
17:05 - 17:35 Klovn [TV2 ZULU]
17:35 - 18:05 Klovn [TV2 ZULU]
20:40 - 22:10 Passer passer piger [TV2 Charlie]
20:50 - 22:45 Blinkende lygter [TV2]
21:50 - 23:35 Drengene fra Sankt Petri [DR2]
22:45 - 00:25 9. April [TV2]
Fredag 10-4-2020
13:00 - 14:15 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More First]
17:00 - 17:30 Klovn [TV2 ZULU]
17:20 - 19:00 Pigen og greven [TV2 Charlie]
17:30 - 18:00 Klovn [TV2 ZULU]
18:25 - 18:45 Huset på Christianshavn [DR2]
18:30 - 20:05 Selvhenter [C More Hits]
19:25 - 19:50 Huset på Christianshavn [DR2]
20:00 - 20:50 Lærkevej [TV2 FRI]
20:00 - 21:45 Olsen-bandens sidste bedrifter [TV2]
20:50 - 21:35 Lærkevej [TV2 FRI]
Lørdag 11-4-2020
15:00 - 16:00 Kaj Munk [DR2]
15:35 - 17:00 Firmaskovturen [TV2 Charlie]
16:00 - 17:00 Kaj Munk [DR2]
16:15 - 17:55 Olsen-bandens sidste bedrifter [TV2]
18:25 - 19:50 De røde enge [DR2]
19:55 - 20:50 Badehotellet [TV2]
Søndag 12-4-2020
07:55 - 09:25 Selvhenter [C More First]
12:35 - 13:25 Badehotellet [TV2]
15:15 - 16:05 Rita [TV2]
16:05 - 16:55 Rita [TV2]
17:00 - 18:15 Iqbal & Den Indiske Juvel [C More Stars]
20:50 - 21:45 Sommerdahl [TV2 Charlie]
21:45 - 23:35 Kampen om Næsbygård [TV2 Charlie]
23:45 - 01:10 De røde enge [DR2]
Mandag 13-4-2020
16:00 - 17:40 Adam og Eva [C More First]
20:40 - 22:30 Det store løb [TV2 Charlie]
22:30 - 23:20 Sommerdahl [TV2 Charlie]
01:10 - 02:50 Før frosten [Viasat Film Premiere]