toplogo
Danske film på TV de kommende dage.      Vis alt   Vis kun film

Tirsdag 2017-1-24

07:00 - 09:00 Comeback (2015) [Viasat Film Nordic]
07:45 - 09:15 Over gaden under vandet [Canal+ First]
14:00 - 14:30 Teatermøde med Lone Hertz [DK4]
14:35 - 14:50 Pendlerkids III (12) [DR ULTRA]
19:00 - 20:15 Jungledyret Hugo 3: Fræk, flabet og fri [Viasat Film Family]
19:00 - 19:30 Isas stepz (27 - 28) [DR ULTRA]
20:15 - 21:35 Far til fires vilde ferie [Viasat Film Family]
20:35 - 21:05 Teatermøde med Lone Hertz [DK4]
20:40 - 22:40 Musik & Fis 2 (1 og 2) [TV2 Charlie]
20:40 - 22:20 Klovn - the movie [TV2 ZULU]
20:50 - 21:25 Grethe (5) [TV2]
21:00 - 23:00 Direktøren for det hele [Viasat Film Nordic]
22:20 - 23:25 Frank Hvam – Upassende [TV2 ZULU]
23:10 - 01:00 Under sandet [Viasat Film]

Onsdag 2017-1-25

07:50 - 09:20 Over gaden under vandet [Canal+ First]
11:00 - 13:00 Direktøren for det hele [Viasat Film Nordic]
11:35 - 11:50 Hvor blev de af? - Ib Mossin [DR K]
12:40 - 14:15 Sommeren '92 [Canal+ First]
14:35 - 14:50 Pendlerkids III (13) [DR ULTRA]
15:00 - 17:00 Fidibus [Viasat Film Nordic]
17:55 - 19:05 Huset på Christianshavn (78 - 79) [DR K]
19:00 - 19:30 Isas stepz (29 - 30) [DR ULTRA]
20:00 - 21:40 Frygtelig lykkelig [DR K]
20:55 - 22:25 Sønnen fra Amerika [TV2 Charlie]
21:00 - 22:35 Vikaren [TV2 ZULU]
21:40 - 22:40 Victor Borge: Verdens morsomste mand [DR K]
22:25 - 22:55 Store stygge Ulf show [TV2 Charlie]
23:45 - 00:40 Lur mit liv - Pusle Helmuth [TV2 Charlie]
00:35 - 02:20 Submarino [Canal+ First]
03:15 - 04:35 Kald mig bare Aksel [Viasat Film Family]

Torsdag 2017-1-26

04:20 - 06:00 Parterapi [Canal+ First]
07:00 - 09:00 Fidibus [Viasat Film Nordic]
07:25 - 08:50 Min søsters børn og guldgraverne [Canal+ First]
14:35 - 14:50 Pendlerkids III (14) [DR ULTRA]
19:00 - 19:30 Isas stepz (31 - 32) [DR ULTRA]
20:35 - 21:55 Kald mig bare Aksel [Viasat Film Family]
20:40 - 22:25 Pigen fra Egborg [TV2 Charlie]
21:00 - 22:25 Solkongen [TV2 ZULU]
22:25 - 00:45 Zulu Comedy Galla 2014 [TV2 ZULU]

Fredag 2017-1-27

04:25 - 06:00 Bertram og Co. [Viasat Film Family]
05:00 - 06:25 Min søsters børn og guldgraverne [Canal+ Hits]
07:00 - 08:35 Sommeren '92 [Canal+ First]
08:35 - 08:50 Hvor blev de af? - Ib Mossin [DR K]
14:35 - 14:50 Pendlerkids III (15) [DR ULTRA]
17:45 - 18:25 Store danskere - Buster Larsen [DR K]
18:25 - 18:55 Store danskere: John Mogensen [DR K]
18:55 - 19:55 Victor Borge: Verdens morsomste mand [DR K]
20:30 - 21:00 Store danskere: Simon Spies [DR K]
22:20 - 23:50 Bertram og Co. [Viasat Film Family]
22:30 - 00:00 Mord i mørket [DR K]

Lørdag 2017-1-28

05:00 - 05:30 Teatermøde med Lone Hertz [DK4]
07:30 - 08:45 Cykelmyggen og Dansemyggen [DR Ramasjang]
13:40 - 14:10 Grethe (5) [TV2]
14:05 - 15:25 Alle tiders underholdning (5 og 6) [DR K]
15:40 - 17:30 Spies og Glistrup [DR 1]
16:50 - 17:35 Belli, Dario og Olsen (2:2) [DR K]
17:35 - 18:35 Bandefører Balling [DR K]
18:35 - 19:45 Huset på Christianshavn (79 - 80) [DR K]
20:00 - 21:50 Dirch [DR 1]
20:15 - 21:05 Revykavalkade 2014 (1) [TV2 Charlie]
21:15 - 22:45 Alle for én [TV2]
21:50 - 23:15 Prinsesse for en dag [DR K]
00:05 - 01:15 Zirkus Nemo 2014 (1) [TV2 Charlie]

Søndag 2017-1-29

07:30 - 08:45 Cykelmyggen og Minibillen [DR Ramasjang]
11:00 - 11:30 Teatermøde med Lone Hertz [DK4]
17:00 - 19:00 At klappe med een hånd [Viasat Film Nordic]
17:05 - 18:00 Arvingerne III (4) [DR 3]
20:00 - 21:00 Arvingerne III (5) [DR 1]
21:00 - 22:35 Alle for to [TV2]
21:40 - 23:20 Hvis lille pige er du ? [TV2 Charlie]
23:20 - 00:55 Lille soldat [DR 1]
23:20 - 23:55 Store stygge Ulf show [TV2 Charlie]
00:00 - 01:35 Krummerne 2 - Stakkels Krumme [Viasat Film Family]
00:10 - 02:15 Zulu Comedy Galla 2016 [TV2 ZULU]
02:40 - 05:00 Flammen og Citronen [Canal+ Hits]
03:15 - 04:50 The Model [Viasat Film]

Mandag 2017-1-30

07:15 - 08:10 Arvingerne III (5) [DR 1]
09:00 - 11:00 At klappe med een hånd [Viasat Film Nordic]
18:00 - 19:30 Sommeren '92 [Canal+ First]
19:00 - 20:35 Krummerne 2 - Stakkels Krumme [Viasat Film Family]
19:00 - 21:00 Lang historie kort [Viasat Film Nordic]
19:00 - 19:30 Isas stepz (33 - 34) [DR ULTRA]
20:00 - 20:50 Badehotellet (2) [TV2]
21:00 - 23:00 Krigen [Viasat Film]
22:15 - 00:05 Himlen falder [DR 3]
23:00 - 00:50 The Model [Viasat Film]

Tirsdag 2017-1-31

04:30 - 06:05 Krummerne [Viasat Film Family]
05:05 - 07:00 Krigen [Viasat Film]
05:30 - 07:00 Over gaden under vandet [Canal+ First]
12:45 - 14:10 Min søsters børn og guldgraverne [Canal+ First]
19:00 - 19:30 Isas stepz (35 - 36) [DR ULTRA]
22:10 - 23:40 Krummerne [Viasat Film Family]
Julekalendere





Oversigt Søg Mærkedage Quiz Vidste du Danske film på TV Lokationer TV-serier,Tegnefilm,Julekalendere,Stumfilm Nyt i databasen Om danskefilm